Dziecko LIFESTYLE

Brave Kids wystartowały na Złotnikach

We Wrocławiu trwa ostatnia tura wyjątkowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży. Efektem tych twórczych spotkań będzie pokaz, z którym Brave Kids wystąpią na Złotnikach 28

Data publikacji: 2020-08-19
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Brave Kids wystartowały na Złotnikach
Kategoria: LIFESTYLE, Dziecko

We Wrocławiu trwa ostatnia tura wyjątkowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży. Efektem tych twórczych spotkań będzie pokaz, z którym Brave Kids wystąpią na Złotnikach 28 sierpnia.

Brave Kids wystartowały na Złotnikach LIFESTYLE, Dziecko - We Wrocławiu trwa ostatnia tura wyjątkowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży. Efektem tych twórczych spotkań będzie pokaz, z którym Brave Kids wystąpią na Złotnikach 28 sierpnia.

Brave Kids wystartowały na Złotnikach

We Wrocławiu trwa ostatnia tura wyjątkowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży. Efektem tych twórczych spotkań będzie pokaz, z którym Brave Kids wystąpią na Złotnikach 28 sierpnia.

W Złotnickim Centrum Spotkań rozpoczęły się kreatywne warsztaty w ramach projektu artystyczno-edukacyjnego Brave Kids 2020. Bierze w nich udział 27 osób w wieku od 6 do 14 lat. W większości są to mieszkańcy Złotników, pochodzenia polskiego i ukraińskiego. Ideą nietypowych półkolonii jest twórcze spotkanie dzieci i młodzieży, które na co dzień mieszkają blisko siebie. Zajęcia polegają na odkrywaniu potencjału i talentów poszczególnych uczestników, którzy następnie dzielą się umiejętnościami z innymi. Warsztaty zawierają ćwiczenia wspierające ekspresję i swobodę twórczego działania poprzez różne elementy artystyczne: ruchowe, taneczne, plastyczne i muzyczne, a także gry i zabawy zespołowe. Tym samym dzieci i młodzież, pod okiem profesjonalnych instruktorów artystycznych, przez prawie dwa tygodnie pracują nad pokazem artystycznym.

Efekt swojej pracy najpierw zaprezentują na lokalnym finale 28 sierpnia, a dzień później na festiwalu „Brave Kids pod wrocławskim niebem”, będącym finałem głównym tegorocznej edycji Brave Kids. Na festiwalu zobaczymy także uczestników z Ołbina oraz Przedmieścia Oławskiego, a także z pozostałych miast-gospodarzy: Wałbrzycha, Rzeszowa, Przemyśla, Gdańska i Warszawy. Program obfituje w wydarzenia, które rozegrają się na kilkunastu scenach. – Tego dnia chcemy, by Wrocław stał się miejscem niepowtarzalnego święta dzieci z całej Polski – zapowiada Iwona Frydryszak, producent wykonawczy projektu Brave Kids 2020.

Iwona Frydryszak podkreśla, że tegoroczna odsłona projektu nie byłaby możliwa do przeprowadzenia bez finansowania z ministerstwa kultury oraz gminy Wrocław. Wyróżnia także organizacje za pomoc w realizacji programu. Jedną z nich jest lokalne centrum na Złotnikach. – Bardzo cieszymy się, że jesteśmy częścią tak ważnego i oryginalnego projektu. Dzieci biorące w nim udział są bardzo zadowolone i świetnie się bawią. Po spotkaniach integracyjnych teraz jest czas na odkrywanie i wzmacnianie ich talentów – mówi Aleksandra Kołodziej ze Złotnickiego Centrum Spotkań.

Lokalny finał na Złotnikach odbędzie się 28 sierpnia o godz. 17.30 przy ul. Wielkopolskiej 3/5. Wstęp jest wolny.

Brave Kids w nowej formule

Ideą Brave Kids – projektu edukacyjno-artystycznego od dekady rozwijającego się nie tylko we Wrocławiu, ale wielu innych miastach Polski i poza granicami naszego kraju – jest spotkanie. Jego najważniejszym aspektem jest różnorodność we wszelkich możliwych formach, zarówno indywidualnych, jak i kulturowych, językowych i społecznych. W obecnej sytuacji ograniczeń wprowadzonych niemalże na całym świecie sprawiają, że projekt nie mógł być zorganizowany w tradycyjnej, międzynarodowej odsłonie. W związku z tym przyjął formę spotkania się i poszukiwania różnorodności wśród dzieci mieszkających w tych samym mieście. W tym roku w warsztatach Brave Kids uczestnicy 250 dzieci i młodzieży w całej Polsce.

W poprzednich 10 edycjach wzięło udział łącznie 1500 dzieci z pięciu kontynentów, a w swoich domach gościło je 500 polskich rodzin z 13 miast. Wspólne spektakle młodych artystów przypominały wulkany energii, zawsze były niepowtarzalne i zaskakiwały pomysłowością. Brave Kids to jedyny tego rodzaju międzynarodowy projekt. Zyskał uznanie na całym świecie.

Głównym organizatorem i pomysłodawcą Brave Kids jest wrocławskie Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła. Edycje odbywające się w każdym z miast organizowane są w partnerstwie z lokalnymi organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury.

Więcej informacji: www.bravekids.eu oraz www.facebook.com/BraveKids

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Brave Kids wystartowały na Złotnikach LIFESTYLE, Dziecko - We Wrocławiu trwa ostatnia tura wyjątkowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży. Efektem tych twórczych spotkań będzie pokaz, z którym Brave Kids wystąpią na Złotnikach 28 sierpnia.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Dziecko

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy