Dziecko LIFESTYLE

Brave Kids znów w Wałbrzychu. Tym razem w nowej odsłonie

Data publikacji: 2019-04-15
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Brave Kids znów w Wałbrzychu. Tym razem w nowej odsłonie
Kategoria: LIFESTYLE, Dziecko

Przyjmij młodych artystów, którzy przyjadą do Polski z całego świata. W Wałbrzychu projekt artystyczno-edukacyjny Brave Kids odbywa się już po raz 6., w tym roku debiutuje w nowej formule. Rozpoczęła się rekrutacja rodzin goszczących i wolontariuszy.

Brave Kids znów w Wałbrzychu. Tym razem w nowej odsłonie LIFESTYLE, Dziecko - Przyjmij młodych artystów, którzy przyjadą do Polski z całego świata. W Wałbrzychu projekt artystyczno-edukacyjny Brave Kids odbywa się już po raz 6., w tym roku debiutuje w nowej formule. Rozpoczęła się rekrutacja rodzin goszczących i wolontariuszy.

Dzieci przyjeżdżające do Polski w ramach Brave Kids przez ponad dwa tygodnie mieszkają w domach polskich rodzin. W tym czasie biorą udział w warsztatach artystycznych, wspólnie przygotowując unikatowe spektakle. W tym roku odbywa się już 10. edycja projektu. Do Wałbrzycha zawita po raz szósty, tym razem w nowej formule Brave Kids – Reunion.

–  Przyjedzie do nas młodzież, która kiedyś uczestniczyła już w Brave Kids. Wtedy dopiero szlifowali swoje talenty, dzisiaj są artystami z określoną ścieżką rozwoju, a często już z ciekawymi osiągnięciami na koncie. Najmłodsi mają 13-15 lat, większość ponad 16. Natomiast na pewno nie zmieni się fantastyczna, przyjazna i otwarta atmosfera, którą znamy z poprzednich edycji. Dlatego zachęcam rodziny i wolontariuszy z Wałbrzycha i okolic do wzięcia udziału w projekcie – mówi Magdalena Sawicka, koordynatorka Brave Kids w Wałbrzychu.

Reunion rozpoczyna się 22 czerwca. Poznamy łącznie ok. 30 młodych artystów z Indii, Iranu, Ugandy, Gruzji i Nepalu. W projekcie wezmą udział również dwie grupy polskie: z warszawskiej Pragi oraz z Wałbrzycha. Artyści, wspierani przez reżysera teatralnego Jacka Timingeriu, przygotują własny spektakl na finałowe widowisko Brave Kids 2019, które zobaczymy 5 lipca w Wałbrzychu na terenie Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia” i 7 lipca na dużej scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu.

Informacje dotyczące rekrutacji rodzin i samego projektu są dostępne na stronie projektu: www.bravekids.eu. Można też bezpośrednio skontaktować się z koordynatorką.

 

Poznaj Brave Kids 2019

W tym roku do Polski przyjadą grupy m.in. z Kolumbii, Salwadoru, Indii, Kazachstanu, Estonii, Korei Południowej, Kenii, Ukrainy, Litwy, Palestyny i Gruzji. Łącznie w Brave Kids 2019 weźmie udział ok. 150 dzieci (również z Polski). Poza Wałbrzychem, będą gościć u rodzin w siedmiu miastach. Do Wrocławia, Rzeszowa, Leszna i Radziejowic przyjadą 15 czerwca, a w lipcu do Gdańska oraz Białegostoku. Dodajmy, że na Pomorzu Brave Kids będą gościć po raz pierwszy. W każdym z miast będzie okazja do zobaczenia grup podczas występów artystycznych oraz spotkania się z dziećmi w ramach innych wydarzeń. Dodajmy, że Brave Kids 2019 odbywa się również zagranicą, w tym roku w Estonii, Indiach, Gruzji i Rumunii.

 

Projekt artystyczno-edukacyjny Brave Kids powstał w 2009 roku przy wrocławskim Brave Festival, jednym z najbardziej uznanych i prestiżowych wydarzeń kulturalnych Wrocławia i Polski. Głównym organizatorem i pomysłodawcą Brave Kids jest wrocławskie Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń

 

Kozła. Edycje odbywające się w każdym z miast organizowane są w partnerstwie z lokalnymi organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury, w Wałbrzychu organizatorem projektu jest Fundacja „EMU” im. Elżbiety Marii Urbańskiej.

Więcej informacji: www.bravekids.eu oraz www.facebook.com/BraveKids

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Brave Kids znów w Wałbrzychu. Tym razem w nowej odsłonie LIFESTYLE, Dziecko - Przyjmij młodych artystów, którzy przyjadą do Polski z całego świata. W Wałbrzychu projekt artystyczno-edukacyjny Brave Kids odbywa się już po raz 6., w tym roku debiutuje w nowej formule. Rozpoczęła się rekrutacja rodzin goszczących i wolontariuszy.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Dziecko

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Dziecko   #LIFESTYLE