Dziecko LIFESTYLE

Byle do wiosny z Plusssz Junior!

Data publikacji: 2020-02-26
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Byle do wiosny z Plusssz Junior!
Kategoria: LIFESTYLE, Dziecko

Witamina D3 powszechnie jest uważana za cenny składnik diety każdego człowieka, a w szczególności najmłodszych z nas. Pomaga młodemu organizmowi budować zdrowe i mocne kości, a także reguluje ich prawidłowy rozwój.

Byle do wiosny z Plusssz Junior! LIFESTYLE, Dziecko - Witamina D3 powszechnie jest uważana za cenny składnik diety każdego człowieka, a w szczególności najmłodszych z nas. Pomaga młodemu organizmowi budować zdrowe i mocne kości, a także reguluje ich prawidłowy rozwój.

Istotny budulec

Obecnie zaleca się podawanie dzieciom witaminy D3 już od pierwszych dni życia. Jest to bardzo ważne, ponieważ ma ona bezpośredni związek z wchłanianiem wapnia i fosforu przez organizm naszego dziecka, a co za tym idzie, dba o odpowiednią mineralizację jego kości i zębów. Jej niedobór może doprowadzić nie tylko do ich zwiększonej łamliwości, ale również spowodować próchnicę. Dodatkowo, coś o czym wielu rodziców nie wie – witamina D3 ma bardzo duży wpływ na kondycję skóry dziecka. Szczególnie ważne jest, aby dbać o jej odpowiedni poziom w organizmie kiedy nasz malec ma skłonności do podrażnień, bądź też zdiagnozowano u niego alergię.

Witamina niosąca uśmiech

W czasie jesienno – zimowym nasze maluchy bardzo często mają słabsze samopoczucie i cierpią na ogólny spadek energii. Przypisujemy to pochmurnej pogodzie i braku promieni słonecznych. Wszystko się zgadza. Czasem jednak zapominamy, że słońce wprawia nas wszystkich w dobry nastrój dzięki temu, że bezpośrednio dostarcza do naszego organizmu witaminę D3, której z kolei braknie nam zimą, właśnie z w powodu pochmurnego nieba. Co zrobić, aby uśmiech pojawił się na twarzy naszego dziecka również w bezsłoneczne dni? Dbajmy o całoroczną suplementację witaminy D3.

Gdzie jej szukać?

Znajdziemy ją w jajkach, mleku i produktach mlecznych, wątróbce, rybach, olejach roślinnych oraz dojrzewających serach. Jeżeli natomiast Twoje dziecko nie przepada za tymi produktami, bądź też chcesz mieć pewność, że nie zbraknie mu tego niezbędnego składnika – podawaj mu witaminę D3 od Plusssz Junior. Tabletki do ssania o smaku pomarańczowym z pewnością przypadną do gustu Twojemu maluchowi, a Ty będziesz spać spokojnie.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Byle do wiosny z Plusssz Junior! LIFESTYLE, Dziecko - Witamina D3 powszechnie jest uważana za cenny składnik diety każdego człowieka, a w szczególności najmłodszych z nas. Pomaga młodemu organizmowi budować zdrowe i mocne kości, a także reguluje ich prawidłowy rozwój.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Dziecko

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Dziecko   #LIFESTYLE