Dziecko LIFESTYLE

Kreatywne wakacje – obudź w dziecku artystę!

Lato w mieście może być pełne inspirujących aktywności. Udział w kreatywnym warsztacie, niecodziennym wydarzeniu czy z pozoru zwykłe wyjście na lody może zamienić każdą chwilę w fascynującą

Data publikacji: 2019-07-15
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Kreatywne wakacje – obudź w dziecku artystę!
Kategoria: LIFESTYLE, Dziecko

Lato w mieście może być pełne inspirujących aktywności. Udział w kreatywnym warsztacie, niecodziennym wydarzeniu czy z pozoru zwykłe wyjście na lody może zamienić każdą chwilę w fascynującą przygodę.

Kreatywne wakacje – obudź w dziecku artystę! LIFESTYLE, Dziecko - Lato w mieście może być pełne inspirujących aktywności. Udział w kreatywnym warsztacie, niecodziennym wydarzeniu czy z pozoru zwykłe wyjście na lody może zamienić każdą chwilę w fascynującą przygodę.

Próbuj nowych rzeczy, przełamuj rutynę, zdobywaj nowe umiejętności, dobrze się baw, miej otwarty umysł, nagradzaj sam siebie – to tylko niektóre z zasad pobudzania kreatywności. Wakacje to idealna pora na ćwiczenie twórczego myślenia razem ze swoimi pociechami. Lato, nawet w mieście może być pełne inspirujących aktywności. W większości polskich metropolii bez problemu znajdziemy mnóstwo wydarzeń adresowanych rodzinom z dziećmi. Są one nie tylko rozrywką, ale też sposobem na rozwijanie u najmłodszych pasji i zainteresowań. Rozmaitego rodzaju warsztaty twórcze organizują muzea, instytucje kultury, centra nauki, a nawet galerie handlowe.

Dla dzieci wakacje to dwa miesiące wolnego od szkoły, dla rodziców problem – czym wypełnić pociechom wolne dni. Urlopowy wyjazd to zazwyczaj tylko tydzień lub dwa, reszta lata spędzana jest zazwyczaj w mieście. Dobrze, by czas ten nie upływał dziecku wyłącznie przed telewizorem lub ekranem komputera. Choć wakacje to przede wszystkim pora na wypoczynek, można wykorzystać je w sposób bardziej wartościowy, łącząc relaks i zabawę z czymś, co rozwija talenty najmłodszych.

Baw się, smakuj, doświadczaj, twórz

Jak najłatwiej pobudzić umysł dziecka? Poprzez dobrą zabawę. Na tym założeniu opierają się, organizowane w wielu miejscach warsztaty kreatywne dla dzieci i rodzin. Odbywające się w ich trakcie konkursy plastyczne, warsztaty wokalne, quizy, zajęcia z rękodzieła czy proste naukowe eksperymenty pobudzają ciekawość i twórcze myślenie, a często wiążą się też z aktywnością na świeżym powietrzu. Sztuka robienia biżuterii, mieszanie orientalnych przypraw, zajęcia z recyclingu, tworzenie cukierków czy dekorowanie pierników to tylko kilka z wielu pomysłów. Rozwijającą wyobraźnię propozycją, a przy tym świetną zabawą jest zabranie dziecka na lody, które można wykonać samodzielnie. – Ideą self service gelaterii jest to, by każdy komponował lodowy deser całkowicie według własnego uznania. Tylko od naszej wyobraźni zależy jakie smaki ze sobą połączymy i jaki kształt nadamy porcji lodów. Nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć deser o smaku arbuza i niebieskich migdałów udekorowany złotymi kuleczkami brokatu, jadalnym piaskiem i kompozycją wybranych owoców – mówi Jakub Szeliga, współzałożyciel lodziarni Ice Dream.

A to już wiesz?  Witamina D w 1000 pierwszych dniach życia – dlaczego jest tak ważna??

Gdzie szukać pomysłów?

W dużych miastach wakacyjne wydarzenia dla rodzin z dziećmi organizowane są niemal codziennie, a można je znaleźć nawet po sąsiedzku. Na pewno warto sprawdzić jaki program na wakacje przygotowały okoliczne muzea, domy kultury, teatry, ogrody doświadczeń, parki rozrywki czy zoo. Udział w wielu wydarzeniach bywa darmowy, a z ciekawymi propozycjami na spędzenie wolnego czasu wychodzą nawet galerie handlowe. Często posiadają one swoje własne place zabaw czy zieloną przestrzeń, w której organizowane są różnego rodzaju warsztaty, konkursy, gry i zabawy. Informacje o wydarzeniach dla rodziców i dzieci publikowane są w lokalnych portalach i prasie, warto szukać ich także w mediach społecznościowych.

Pomysłów na zorganizowanie dziecku wolnego czasu można znaleźć wiele. Dobrze jest pochylić się nad tym chwilę dłużej, by okres wakacji nie okazał się jedynie jałowo spędzoną przerwą. Udział w kreatywnym warsztacie, niecodziennym wydarzeniu czy z pozoru zwykłe wyjście na lody może zamienić lato w mieście w fascynującą przygodę. Najlepszym źródłem pomysłów jest wyobraźnia rodzica, może więc warto poćwiczyć ją razem z dzieckiem, fundując i sobie nieco kreatywnej rozrywki? 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Kreatywne wakacje – obudź w dziecku artystę! LIFESTYLE, Dziecko - Lato w mieście może być pełne inspirujących aktywności. Udział w kreatywnym warsztacie, niecodziennym wydarzeniu czy z pozoru zwykłe wyjście na lody może zamienić każdą chwilę w fascynującą przygodę.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Dziecko

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy