Dziecko LIFESTYLE Poród

Nowe mleko modyfikowane dla dzieci po 2. roku życia

Maluch po drugich urodzinach jest już dużym dzieckiem, jednak jego potrzeby żywieniowe wciąż znacząco różnią się od potrzeb osób dorosłych. Nestlé rozszerzyło właśnie linię mlek modyfikowanych o NAN OPTIPRO® Plus 4 przeznaczone właśnie dla maluszków po drugim

Data publikacji: 2018-11-27
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Nowe mleko modyfikowane dla dzieci po 2. roku życia
Kategoria: LIFESTYLE, Dziecko

Maluch po drugich urodzinach jest już dużym dzieckiem, jednak jego potrzeby żywieniowe wciąż znacząco różnią się od potrzeb osób dorosłych. Nestlé rozszerzyło właśnie linię mlek modyfikowanych o NAN OPTIPRO® Plus 4 przeznaczone właśnie dla maluszków po drugim roku.

Nowe mleko modyfikowane dla dzieci po 2. roku życia LIFESTYLE, Dziecko - Maluch po drugich urodzinach jest już dużym dzieckiem, jednak jego potrzeby żywieniowe wciąż znacząco różnią się od potrzeb osób dorosłych. Nestlé rozszerzyło właśnie linię mlek modyfikowanych o NAN OPTIPRO® Plus 4 przeznaczone właśnie dla maluszków po drugim roku.

NAN OPTIPRO® Plus 4

Specjalnie z myślą o maluszkach po drugim roku życia, które dotychczas karmione były mlekiem modyfikowanym NAN OPTIPRO® Plus 3 powiększono dobrze znaną już rodzicom linię – powstało NAN OPTIPRO® Plus 4. Zawiera ono wysokiej jakości białko OPTIPRO® oraz aktywne kultury bakterii Lactobacillus reuteri, takie jak w mleku mamy. W skład nowej kompozycji wchodzi również witamina D – składnik ważny dla prawidłowego rozwoju kości dziecka. Już 2 kubki NAN OPTIPRO® Plus 4 wystarczą, by dostarczyć 85% dziennego zapotrzebowania dziecka na ten składnik. Produkt jest również źródłem immunoskładników – cynku, witaminy A i C, ważnych dla prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego dziecka. We wspominanej już porcji –2 kubkach, zawarte jest 80% dziennego zapotrzebowania na witaminę A i 75% na cynk. NAN OPTIPRO® Plus 4 stanowi kontynuację żywienia mlekiem NAN OPTIPRO® Plus 3.

 

Potrzeby żywieniowe dziecka po 2. roku życia

Pierwsze 3 lata życia to okres bardzo intensywnego wzrostu i rozwoju dziecka. Z dnia na dzień rodzice widzą, jak maluch nabywa nowe umiejętności i uczy się nowych rzeczy – bezbronny maluszek staje się już samodzielnym, jasno wyrażającym własne zdanie maluchem. Jego potrzeby żywieniowe wciąż jednak mocno różnią się od potrzeb dzieci starszych, a tym bardziej osób dorosłych.

Maluszek w trzecim roku życia potrzebuje każdego dnia tyle samo witaminy D, co osoba dorosła. Jeśli uwzględnimy masę ciała, jego zapotrzebowanie na ten składnik w przeliczeniu na kilogram masy ciała jest w przybliżeniu 4 razy większe niż u jego mamy czy taty. Inne jest także zapotrzebowanie na inne składniki – maluszek potrzebuje ponad 2 razy więcej witaminy A, o 90% więcej witaminy C i ponad 30% więcej cynku w przeliczeniu na kilogram masy ciała niż jego mama. To bardzo duża różnica, szczególnie, jeśli wiemy, o ile większe są porcje żywności spożywane przez osoby dorosłe od tych zjadanych przez maluszka w 3. roku życia. Ilość energii, jaką powinno przyjmować dziecko jest przecież znacznie, nawet 2-3 razy, mniejsza niż u dorosłych.

Zaspokojenie tych potrzeb możliwe jest wyłącznie, gdy jadłospis dziecka komponowany jest bardzo uważnie. Znajdować się w nim powinny przede wszystkim produkty o wysokiej gęstości odżywczej, czyli takie, które przy niewielkiej kaloryczności są bogate w ważne składniki odżywcze.

 

Szczegółowych informacji udziela

Ewelina Poźniak

Specjalista ds. Żywienia i Komunikacji

Nestlé Nutrition

tel. +48 660 630 290

e-mail: [email protected]

 

Ważne informacje dla matek:

Zdrowa dieta matki w czasie ciąży i po porodzie pomaga gromadzić składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego przebiegu ciąży, przygotowuje do okresu laktacji i pomaga ją utrzymać. Gdy maluszek przyjdzie na świat, najlepszym dla niego sposobem żywienia jest karmienie piersią. Mleko mamy zapewnia mu bowiem doskonale zbilansowaną dietę i chroni przed chorobami. Jeśli zdecydujesz się karmić piersią, zadbaj, by Twoja dieta była zdrowa i prawidłowo zbilansowana. Jeśli zdecydujesz się nie karmić piersią, pamiętaj że ta decyzja jest trudna do odwrócenia. Stosowanie mleka modyfikowanego niesie ze sobą konsekwencje socjalne i finansowe, które powinnaś wziąć pod uwagę. Dodatkowo, rozpoczęcie częściowego dokarmiania butelką spowoduje zmniejszenie ilości wytwarzanego mleka. Dla zdrowia Twojego dziecka ważne jest, by mleko modyfikowane przygotowywać, stosować i przechowywać zawsze zgodnie z informacją na opakowaniu. Przed podjęciem decyzji dotyczącej karmienia malucha porozmawiaj z lekarzem lub położną. Wskazówki specjalistów pomogą Ci odpowiednio przygotować się do karmienia piersią oraz utrzymać laktację.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Nowe mleko modyfikowane dla dzieci po 2. roku życia LIFESTYLE, Dziecko - Maluch po drugich urodzinach jest już dużym dzieckiem, jednak jego potrzeby żywieniowe wciąż znacząco różnią się od potrzeb osób dorosłych. Nestlé rozszerzyło właśnie linię mlek modyfikowanych o NAN OPTIPRO® Plus 4 przeznaczone właśnie dla maluszków po drugim roku.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Dziecko

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy