Dziecko LIFESTYLE

O AUTYZMIE: KONFERENCJA ORAZ BEZPŁATNE WARSZTATY TEATRALNE Z KELLY HUNTER W GALE

W dniach 21-22 października brytyjska ambasadorka kampanii Autyzm… Codzienność, rekomendująca program „Katowicka dla Autyzmu” stworzony przez Galerię Katowicką we współpracy z ROM-E Metis, odwiedzi stolicę Górnego

Data publikacji: 2019-10-18
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: O AUTYZMIE: KONFERENCJA ORAZ BEZPŁATNE WARSZTATY TEATRALNE Z KELLY HUNTER W GALE
Kategoria: LIFESTYLE, Dziecko

W dniach 21-22 października brytyjska ambasadorka kampanii Autyzm… Codzienność, rekomendująca program „Katowicka dla Autyzmu” stworzony przez Galerię Katowicką we współpracy z ROM-E Metis, odwiedzi stolicę Górnego Śląska.

O AUTYZMIE: KONFERENCJA ORAZ BEZPŁATNE WARSZTATY TEATRALNE Z KELLY HUNTER W GALE LIFESTYLE, Dziecko - W dniach 21-22 października brytyjska ambasadorka kampanii Autyzm… Codzienność, rekomendująca program „Katowicka dla Autyzmu” stworzony przez Galerię Katowicką we współpracy z ROM-E Metis, odwiedzi stolicę Górnego Śląska.

Już niebawem brytyjska ambasadorka kampanii Autyzm… Codzienność, rekomendująca program „Katowicka dla Autyzmu” stworzony przez Galerię Katowicką we współpracy z ROM-E Metis, odwiedzi stolicę Górnego Śląska. W dniach 21-22 października słynna aktorka, Kelly Hunter, weźmie udział w konferencji poświęconej możliwościom wsparcia osób ze spektrum autyzmu oraz poprowadzi bezpłatne warsztaty teatralne. Wydarzenie odbędzie się w Galerii Katowickiej.

Chęć niesienia pomocy, akceptacji i zrozumienia sytuacji, w jakiej znajdują się osoby ze spektrum autyzmu, stały się jednymi z priorytetowych działań Galerii Katowickiej realizowanych w programie „Katowicka dla Autyzmu”. Przy merytorycznym wsparciu Regionalnego Ośrodka Metodyczno-Edukacyjnego Metis w centrum handlowym udało się zrealizować wielowymiarowy projekt oraz wprowadzić szereg udogodnień, dzięki którym galeria stała się miejscem przyjaznym dla osób ze spektrum. Podjęte starania doceniła sama Kelly Hunter – brytyjska aktorka, autorka spektakularnej metody The Hunter Heartbeat Method, znana ze swojej szeroko zakrojonej działalności na rzecz autystyków.

Pojawi się ona w dniach 21-22 października w Galerii Katowickiej, gdzie – na zaproszenie ROM-E Metis weźmie udział w dwudniowym wydarzeniu poświęconym tematyce wsparcia osób ze spektrum autyzmu.

– Wspaniale jest tworzyć bezpieczną i przyjazną platformę dla osób o niestandardowych potrzebach. Sukces podjętych działań motywuje nas do dalszego rozwoju i udoskonalania już funkcjonujących usprawnień. Nie możemy doczekać się wymiany doświadczeń ze wspaniałymi ekspertami, których już niebawem gościć będziemy w naszym obiekcie. Serdecznie zachęcamy wszystkich Państwa do udziału w wydarzeniu. Będzie to doskonała okazja, aby wysłuchać wskazówek specjalistów oraz osobiście przekonać się o mocy Metody Bicia Serca – mówi Aleksander Poltier, Marketing Manager Galerii Katowickiej.

21 października o godz. 10:00 w Galerii Katowickiej odbędzie się oficjalne otwarcie konferencji, prowadzonej w ramach kampanii „Autyzm. Codzienność…”, organizowanej przez ROM-E Metis. Wydarzenie honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Śląskiego, Jakub Chełstowski. Tego dnia wysłuchać będzie można wystąpień specjalistów, którzy pochylą się nad kwestią niesienia pomocy osobom z ASD na różnych płaszczyznach życia społecznego. Konferencję otworzy Bożena Bucka – Dyrektor ROM-E Metis w Katowicach.  Głos zabiorą: Anita Wieloch, Katarzyna Niemotko i Małgorzata Spendel, autorka popularnego bloga „Dziewczyna w spektrum” Ewa Furgał, dr Anna Prokopiak – prezes zarządu Fundacji ALPHA w Lublinie oraz Aleksander Poltier z Galerii Katowickiej, który opowie o przygotowaniu przestrzeni publicznej dla autystyków. Tego dnia zostanie również zaprezentowana innowacyjnej metoda pracy z osobami ze spektrum autyzmu, opracowana przez Kelly Hunter i zespół aktorów Teatru Flute z Londynu.

22 października, na Scenie w Galerii Katowickiej, Kelly Hunter wraz z aktorami przeprowadzą warsztaty teatralne w dwóch blokach: pierwszy o godz. 10:00, a kolejny o 13:30. Udział mogą wziąć wszyscy zainteresowani nowatorską i – jak się okazuje – niezwykle skuteczną techniką współpracy z dziećmi i młodzieżą ze spektrum. Zajęcia odbywać się będą według Metody Rytmu Serca Hunter, polegającej na wykorzystaniu gier sensorycznych, ludzkiego głosu i ciała w celu stworzenia bezpiecznej przestrzeni, w której uczestnicy mogą dzielić wspólne doświadczenia i podejmować interakcję.

– Wspólnie z Galerią Katowicką tworzymy już kolejne wydarzenie, w którym kluczową kwestią jest wsparcie osób z obniżoną sprawnością funkcjonowania w społeczeństwie. Niezwykłą niespodziankę na tę okazję przygotowali brytyjscy artyści, którzy przeprowadzą warsztaty teatralne z udziałem dzieci ze spektrum autyzmu uczęszczające do śląskich szkół. Niesamowite będzie to, iż wszyscy spotkają się na planowanych zajęciach po raz pierwszy. Lekcje przeznaczone są także dla nauczycieli i opiekunów, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę o doświadczenie samej Kelly Hunter – mówi Katarzyna Niemotko, specjalistka ds. szkoleń w Regionalnym Ośrodku Metodyczno-Edukacyjnym Metis w Katowicach.

Konferencja z udziałem ekspertów rozpocznie się 21 października o godz. 10:00 w sali kinowej Multikina w Galerii Katowickiej (poziom +3). Rejestracji na wydarzenie dokonać można pod następującym adresem, gdzie dostępny jest także szczegółowy harmonogram spotkania: https://tiny.pl/tl71c. Bezpłatne zajęcia teatralne, prowadzone według The Hunter Heartbeat Method, odbędą się 22 października na Scenie w Galerii (poziom +2) w godz. 10:00 – 12:00 oraz 13:30 – 15:30. Zgłoszenia online prowadzone są pod adresami: https://tiny.pl/tl71q lub https://tiny.pl/tl717.

Przypomnijmy, że w ramach programu „Katowicka dla Autyzmu” w galerii działają: Pokój Wyciszenia, Ciche Godziny, Sklepy Przyjazne dla osób ze spektrum autyzmu oraz aplikacja mobilna z możliwością szybkiego wyszukania dostępnych udogodnień. Dodatkowo pracownicy biura administracji, ochrony obiektu oraz personel ponad 100 najemców, wzięli udział w szkoleniu prowadzonym przez ROM-E Metis w zakresie identyfikacji i odpowiedniego reagowania na zachowania osób o obniżonej tolerancji na bodźce zewnętrzne.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
O AUTYZMIE: KONFERENCJA ORAZ BEZPŁATNE WARSZTATY TEATRALNE Z KELLY HUNTER W GALE LIFESTYLE, Dziecko - W dniach 21-22 października brytyjska ambasadorka kampanii Autyzm… Codzienność, rekomendująca program „Katowicka dla Autyzmu” stworzony przez Galerię Katowicką we współpracy z ROM-E Metis, odwiedzi stolicę Górnego Śląska.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Dziecko

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy