Aktualności Dziecko LIFESTYLE Zdrowie

Owoce z jogurtem świetnie sprawdzą się podczas letnich wycieczek

Data publikacji: 2019-08-28
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Owoce z jogurtem świetnie sprawdzą się podczas letnich wycieczek
Kategoria: LIFESTYLE, Dziecko

Kiedy niemowlę poznało i zaakceptowało już pierwsze warzywa i próbuje owoców czy kaszek, warto podać mu owoce w połączeniu z kremowym jogurtem.

Owoce z jogurtem świetnie sprawdzą się podczas letnich wycieczek LIFESTYLE, Dziecko - Kiedy niemowlę poznało i zaakceptowało już pierwsze warzywa i próbuje owoców czy kaszek, warto podać mu owoce w połączeniu z kremowym jogurtem.

Różnorodność w diecie jest bardzo ważna, ponieważ to dzięki niej łatwiej jest zrealizować zapotrzebowanie malucha na kluczowe składniki odżywcze[1]. Kiedy niemowlę poznało i zaakceptowało już pierwsze warzywa i próbuje owoców czy kaszek, warto podać mu owoce w połączeniu z kremowym jogurtem. Dzięki temu przygoda z nowymi smakami będzie jeszcze ciekawsza. Czym się kierować przy wyborze takich produktów, aby mieć pewność, że są dopasowane do wymagań młodego organizmu, podpowiada ekspert BoboVita Ewa Skwarek.

1. Czy połączenie owoców z jogurtem to odpowiednia propozycja dla niemowląt?

Oczywiście – owoce z jogurtem to świetna propozycja dla dziecka, które jest na etapie rozszerzania diety. Kiedy maluszek pozna i zaakceptuje smak pierwszych warzyw, owoców czy kaszek, z każdym miesiącem jego jadłospis staje się coraz bogatszy i coraz bardziej urozmaicony. Z czasem przychodzi czas na rozpoczęcie przygody z owocami w połączeniu z innymi składnikami, np. z jogurtem. Takie propozycje dobrze sprawdzą się zarówno w domu, jak i podczas podróży czy na wyjeździe, kiedy maluch zgłodnieje. Dzięki temu już w pierwszym roku życia niemowlę zapozna się z bogactwem różnorodnych smaków, zapachów, kolorów oraz konsystencji. Przykładem propozycji odpowiednich dla malucha są 4 kremowe nowości BoboVita JogoMi! – wyjątkowo pyszne kompozycje owoców, takich jak mango z marakują czy truskawki z malinami i kremowym jogurtem zamknięte w wygodnych tubkach, które można podać maluszkowi w każdej chwili.

2. Dlaczego musy owocowe przeznaczone dla najmłodszych to dobry pomysł na urozmaicanie diety malucha?

Warto pamiętać, że już od początku rozszerzania diety niemowlęcia istotne jest urozmaicanie jego menu o różnorodne produkty. Ma to znaczenie nie tylko dla uzupełniania jego codziennego menu w ważne dla rozwoju składniki odżywcze, ale także przyzwyczaja dziecko do akceptacji nowych smaków[2]. Zapoznając malucha z różnorodnymi smakami, rodzice uczą go nawyku próbowania i otwartości na nowości. Musy dedykowane najmłodszym to produkty, które stanowią wsparcie w urozmaicaniu jadłospisu niemowlęcia – zawierają pyszne połączenia owoców w różnych wariantach smakowych, również z dodatkiem kremowego jogurtu. Ponadto ich konsystencja i skład są dopasowane do etapu rozwoju niemowląt – świadczy o tym widoczne na opakowaniu wskazanie wieku, od jakiego można podać je maluchowi, np. po 6. czy po 8. miesiącu życia.

3. Czy takie produkty trzeba przechowywać w lodówce?

BoboVita JogoMi! zgodnie z przepisami prawa nie zawierają konserwantów, barwników oraz wzmacniaczy smaku i nie wymagają przechowywania w lodówce[3]. Wszystko dzięki hermetycznemu opakowaniu i zastosowaniu procesu pasteryzacji, w wyniku którego zawarty w tubkach jogurt nie zawiera żywych kultur bakterii, wymagających przechowywania w warunkach chłodniczych. Do tego tubki są lekkie i poręczne, dlatego świetnie sprawdzą się zarówno w domu, jak i na spacerze, a nawet podczas podróży na wakacje. To bezpieczny sposób na uzupełnianie jadłospisu malucha w rozmaitych okolicznościach.

Ważne informacje: Zaleca się kontynuację karmienia piersią podczas wprowadzania pokarmów uzupełniających. Karmienie piersią powinno trwać tak długo, jak jest to pożądane przez matkę i dziecko. Karmienie piersią jest najlepsze dla dziecka.

 

[1] Pilch W. i in., Racjonalne odżywianie i jego wpływ na zdrowie, Hygeia Public Health 2011, 46 (2): 244-248.

[2] Rybak A. i inni, 2009. Zaburzenia karmienia u dzieci. Standardy Medyczne, Pediatria, 6, 802-815.

[3] Dotyczy produktów zamkniętych fabrycznie – po otwarciu tubka może być ponownie zamknięta i przechowywana w lodówce przez 24 godziny pod warunkiem, że dziecko nie jadło bezpośrednio z niej.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Owoce z jogurtem świetnie sprawdzą się podczas letnich wycieczek LIFESTYLE, Dziecko - Kiedy niemowlę poznało i zaakceptowało już pierwsze warzywa i próbuje owoców czy kaszek, warto podać mu owoce w połączeniu z kremowym jogurtem.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Dziecko

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Dziecko   #LIFESTYLE