Dziecko LIFESTYLE

Pozytywna dyscyplina. Poznaj siebie i dzieci

Data publikacji: 2019-04-17
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Pozytywna dyscyplina. Poznaj siebie i dzieci
Kategoria: LIFESTYLE, Dziecko

Chcesz lepiej zrozumieć swoje dziecko? Nauczyć je wzajemnego szacunku i umiejętności budowania relacji? Poznać skuteczną metodę wychowawczą docenianą na całym świecie od 30 lat?

Pozytywna dyscyplina. Poznaj siebie i dzieci LIFESTYLE, Dziecko - Chcesz lepiej zrozumieć swoje dziecko? Nauczyć je wzajemnego szacunku i umiejętności budowania relacji? Poznać skuteczną metodę wychowawczą docenianą na całym świecie od 30 lat?

Przyjdź na bezpłatne warsztaty „Pozytywna dyscyplina”, organizowane 26 kwietnia w Agorze Bytom. Zapisy już ruszyły.

 

„Pozytywna dyscyplina” Jane Nelsen to książka dla rodziców, którzy poszukują sposobu na skuteczną komunikację z dorastającymi dziećmi. Od 30 lat jest bestsellerem księgarni internetowych i tradycyjnych. Była pretekstem do opracowania metody wychowawczej, której podstawą jest chęć rodziców do zrozumienia swoich dzieci oraz wspieranie ich naturalnego potencjału. Rodzice w całej Polsce odkrywają tę metodę na warsztatach prowadzonych przez edukatorki zakochane w pozytywnej dyscyplinie. 26 kwietnia jedna z nich poprowadzi bezpłatne spotkanie dla 40-osobowej grupy w Sali Kameralnej Agory Bytom (godz. 17.00 – 19.00).

 

– Dzięki pozytywnej dyscyplinie w naszym życiu pojawiło się więcej radości i spokoju, a rodzicielstwo stało się jeszcze większą frajdą – mówi Sylwia Blum-Gregorczyk, współorganizatorka warsztatów „Pozytywna dyscyplina”. – Chcemy dzielić się tym, co dzięki niej zyskałyśmy. Odkąd prowadzimy warsztaty i konsultacje dla rodziców i nauczycieli, widzimy, jak stają się bardziej wolni, uśmiechnięci i skuteczni w relacjach z partnerami i dziećmi – podkreśla.

 

Warsztaty są dla rodziców, którzy:

·         chcą zrozumieć lepiej siebie i swoje dziecko,

·         chcą być dobrym i skutecznym rodzicem,

·         chcą poznać narzędzia wychowawcze oparte na budowaniu relacji oraz wzajemnym szacunku,

·         chcą dowiedzieć się, czym jest pozytywna dyscyplina i jakie korzyści płyną z jej stosowania w rodzinie.

 

Pozytywna dyscyplina została oparta o badania psychologiczne austriackiego doktora i psychoterapeuty Alfreda Adlera, który jest jednym z założycieli szkoły psychologii indywidualnej. Metoda opiera się na pięciu fundamentach. Są to: pomoc, szacunek, długofalowość, umiejętności społeczne i odkrywanie zdolności i kompetencji w aspekcie siły osobistej i autonomii. Oprócz tego metoda obejmuje bardzo ważne narzędzia i koncepcje: wzajemny szacunek, identyfikację przekonań stojących za zachowaniami, efektywną komunikację i umiejętności rozwiązywania problemów, dyscyplinę, która uczy koncentracji na poszukiwaniu rozwiązań, a nie na karaniu oraz stosowanie zachęcania (zamiast pochwały). – Aby odnosić sukcesy, będąc członkiem swojej społeczności, dzieci powinny nauczyć się niezbędnych umiejętności społecznych i życiowych. Natomiast rodzice – jak je tego nauczyć. Mogą zrobić to na współorganizowanych przez nas warsztatach. Gorąco polecam! – zaprasza Hanna Petters, dyrektor Agory Bytom.

 

Zgłoszenia na warsztaty dla rodziców „Pozytywna dyscyplina” przyjmowane są pod adresem [email protected]

Spotkanie planowane na 26 kwietnia to kolejne darmowe warsztaty kierowane do rodziców organizowane przez Agorę Bytom. Największa galeria handlowa w Bytomiu zapraszała m.in. do udziału w cyklu „Spotykamy mamy”.

 

„Pozytywna dyscyplina” – warsztaty dla rodziców

26 kwietnia, godz. 17.00

Agora Bytom, Pl. Kościuszki 1

Sala Kameralna (poziom +3)

Wstęp wolny – zapraszamy!

Zapisy: [email protected]

 

Więcej na: www.agorabytom.pl i na https://pozytywnadyscyplina.pl/opis-metody/

Facebook.com/AgoraBytom oraz Facebook.com/RodzicielskiDrogowskaz/

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Pozytywna dyscyplina. Poznaj siebie i dzieci LIFESTYLE, Dziecko - Chcesz lepiej zrozumieć swoje dziecko? Nauczyć je wzajemnego szacunku i umiejętności budowania relacji? Poznać skuteczną metodę wychowawczą docenianą na całym świecie od 30 lat?
Hashtagi: #LIFESTYLE #Dziecko

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Dziecko   #LIFESTYLE