Dziecko LIFESTYLE

Wielki sukces i świetny pokaz Brave Kids w Trójmieście

Za nami niezwykły wieczór w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku. Na scenie zobaczyliśmy wspaniały performance w wykonaniu młodych mieszkańców Trójmiasta. Metaforyczny pokaz, poruszający temat współczesnych problemów, był zwieńczeniem kreatywnych

Data publikacji: 2020-07-27
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Wielki sukces i świetny pokaz Brave Kids w Trójmieście
Kategoria: LIFESTYLE, Dziecko

Za nami niezwykły wieczór w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku. Na scenie zobaczyliśmy wspaniały performance w wykonaniu młodych mieszkańców Trójmiasta. Metaforyczny pokaz, poruszający temat współczesnych problemów, był zwieńczeniem kreatywnych warsztatów.

Wielki sukces i świetny pokaz Brave Kids w Trójmieście LIFESTYLE, Dziecko - Za nami niezwykły wieczór w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku. Na scenie zobaczyliśmy wspaniały performance w wykonaniu młodych mieszkańców Trójmiasta. Metaforyczny pokaz, poruszający temat współczesnych problemów, był zwieńczeniem kreatywnych warsztatów.

Za nami niezwykły wieczór w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku. Na scenie zobaczyliśmy wspaniały performance z elementami wizualnymi w wykonaniu młodych mieszkańców Trójmiasta. Metaforyczny pokaz, poruszający temat współczesnych problemów, był zwieńczeniem  kreatywnych warsztatów. Pod koniec sierpnia uczestnicy Brave Kids dla Trójmiasta pojadą na południe Polski do Wrocławia, gdzie zaprezentują swoje talenty na festiwalu kończącym tegoroczną edycję tego wyjątkowego wrocławskiego projektu.

Komplet widzów obejrzał w Nadbałtyckim Centrum Kultury lokalny finał Brave Kids w Gdańsku. Sala wypełniła się do ostatniego miejsca. – To naprawdę wielki sukces, za nami piękny wieczór. Wyjątkowość projektu Brave Kids zawsze wzbudza duże zainteresowanie. Performance młodych artystów, wzmocniony materiałem wizualnym, został przyjęty entuzjastycznie. Dużo osób zostało po występie, aby pogratulować i podzielić się z nami wrażeniami – opowiada tancerka Agnieszka Ćwieląg, instruktorka Brave Kids.

Pokaz finałowy rozpoczął się od występu zespołu tańca współczesnego Kolektyw Ruchu. Później scena należała do Brave Kids. Tematem przewodnim drugiej części spektaklu z pogranicza tańca i teatru było dobro i zło. Ostatnia część – typowo teatralna – opowiadała o wirusach nękających współczesny świat: Wirusie Plastiku, Fono–Wirusie (uzależnienie od telefonów komórkowych) oraz Ego-Wirusie (egocentryzm). Występom towarzyszyły projekcje filmów i zdjęć przygotowanych przez uczestników. – Siłą naszego projektu jest to, że dzieci samodzielnie wybierają tematykę pokazów i pracują nad nim ucząc się od siebie nawzajem. To suma ich różnorodnych talentów i zdolności, które w niektórych przypadkach ujawniają się dopiero podczas kreatywnych spotkań i prób – podkreśla Agnieszka Ćwieląg. – Niektórzy wystąpili na profesjonalnej scenie po raz pierwszy w życiu. To szczególne doświadczenie, które zrobiło na nich ogromne wrażenie. Dzieci poczuły, że są artystami i włożyły w występ całe serca – dodaje.

Pokaz finałowy to efekt prawie dwutygodniowych warsztatów kreatywnych, w których wzięło udział ponad 20 dzieci w wieku od 9 do 15 lat. Na co dzień mieszkają w Trójmieście, ale mają korzenie w 4 różnych krajach: Polsce, Ukrainie, Białorusi i Indiach. Uczestnicy przygotowali spektakl pod okiem profesjonalnych instruktorów Brave Kids. – Przez te wszystkie dni dzieci zbliżyły się do siebie, stworzyły zgrany i rozumiejący się zespół. Bardzo podoba im się idea projektu, którą jest spotkanie, polegające na wydobyciu różnorodności, wyrażonej w wielu aspektach zarówno indywidualnych, jak i kulturowych, językowych i społecznych – mówi Iwona Frydryszak, producent wykonawczy projektu Brave Kids.

Po niezwykle udanym finale lokalnym dzieci i młodzież z Trójmiasta pojadą pod koniec sierpnia do Wrocławia, gdzie wraz z innymi uczestnikami wezmą udział w festiwalu „Brave Kids pod wrocławskim niebem”. – Chcemy, żeby było to wielkie i niecodzienne święto dzieci. Wspólnie z kilkunastoma wrocławskimi instytucjami organizujemy ponowny Dzień Dziecka – podsumowuje Iwona Frydryszak.

Brave Kids 2020 to unikatowy projekt artystyczno-edukacyjny, który w tym roku trwa także w Warszawie, Wrocławiu, Przemyślu, Rzeszowie i Wałbrzychu. Tegoroczna edycja nie może być realizowana w międzynarodowej odsłonie, więc przyjęła formę lokalnego spotkania i szuka różnorodności wśród osób mieszkających w tych samym mieście.

Uznanie na całym świecie

Brave Kids to niezwykły projekt, łączący źródłowe kultury i tradycje muzyczne, taneczne i teatralne odległe od siebie nieraz o tysiące kilometrów. To również autorski model pracy twórczej, umożliwiający dzieciom swobodne rozwijanie talentów i artystyczną współpracę. Takie podejście doskonale się sprawdziło, czego dowodem jest 10 dotychczasowych edycji projektu. Wzięło w nich udział łącznie 1500 dzieci ze 180 grup artystycznych z kilkudziesięciu krajów z pięciu kontynentów, a w swoich domach gościło je 500 polskich rodzin z 13 miast. Wspólne spektakle młodych artystów przypominały wulkany energii, zawsze były niepowtarzalne i zaskakiwały pomysłowością. Brave Kids to jedyny tego rodzaju międzynarodowy projekt. Zyskał uznanie na całym świecie.

Projekt powstał w 2009 roku przy wrocławskim Brave Festival, jednym z najbardziej uznanych i prestiżowych wydarzeń kulturalnych Wrocławia i Polski. Głównym organizatorem oraz pomysłodawcą Brave Kids jest wrocławskie Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła. Edycje odbywające się w każdym z miast organizowane są w partnerstwie z lokalnymi organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury. W tym roku stowarzyszenie uzyskało dofinansowanie z MKiDN i gminy Wrocław, dzięki czemu edycja odbyła się również w Gdańsku, w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Educational Challenge.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Wielki sukces i świetny pokaz Brave Kids w Trójmieście LIFESTYLE, Dziecko - Za nami niezwykły wieczór w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku. Na scenie zobaczyliśmy wspaniały performance w wykonaniu młodych mieszkańców Trójmiasta. Metaforyczny pokaz, poruszający temat współczesnych problemów, był zwieńczeniem kreatywnych warsztatów.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Dziecko

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy