Dziecko LIFESTYLE Rodzice

Wrześniowe atrakcje dla najmłodszych w Piątym Wymiarze

Bezpłatne zajęcia plastyczne, muzyczne oraz językowe czekają na małych odkrywców i ich rodziców w Piątym Wymiarze w Atrium Promenada. W drugiej połowie września przy muzyce i zabawie będzie można rozwijać umiejętności artystyczne i myślenie kreatywne u

Data publikacji: 2020-09-15
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Wrześniowe atrakcje dla najmłodszych w Piątym Wymiarze
Kategoria: LIFESTYLE, Dziecko

Bezpłatne zajęcia plastyczne, muzyczne oraz językowe czekają na małych odkrywców i ich rodziców w Piątym Wymiarze w Atrium Promenada. W drugiej połowie września przy muzyce i zabawie będzie można rozwijać umiejętności artystyczne i myślenie kreatywne u najmłodszych.

Wrześniowe atrakcje dla najmłodszych w Piątym Wymiarze LIFESTYLE, Dziecko - Bezpłatne zajęcia plastyczne, muzyczne oraz językowe czekają na małych odkrywców i ich rodziców w Piątym Wymiarze w Atrium Promenada. W drugiej połowie września przy muzyce i zabawie będzie można rozwijać umiejętności artystyczne i myślenie kreatywne u najmłodszych.

Bezpłatne zajęcia plastyczne, muzyczne oraz językowe czekają na małych odkrywców i ich rodziców w Piątym Wymiarze w Atrium Promenada. W drugiej połowie  września przy muzyce i zabawie będzie można rozwijać umiejętności artystyczne i myślenie kreatywne u najmłodszych. Nie zabraknie także aktywności dla przyszłych i świeżo upieczonych mam.

Piąty Wymiar to unikatowa przestrzeń na terenie centrum handlowego Atrium Promenada, która jest miejscem spotkań dla każdego. Atrium Promenada we współpracy z organizacjami społecznymi, lokalnymi firmami oraz pasjonatami różnych dziedzin organizuje w niej regularne zajęcia i warsztaty, wspólne sąsiedzkie przedsięwzięcia, które wspierają rozwój, rozbudzanie zainteresowań oraz zwiększanie świadomości kulturalnej, artystycznej i naukowej wśród dzieci i dorosłych.

Dwa ostatnie tygodnie września upłyną w Piątym Wymiarze pod znakiem sztuki i muzyki! W harmonogramie rodzice odnajdą warsztaty, podczas których pobudzana jest kreatywność i rozwijane zdolności plastyczno-muzyczne u najmłodszych. Na wszystkie zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy.

II połowa września w Piątym Wymiarze – wykaz zajęć:

English for Mum&Babies – konwersacje w grupie innych mam są wspaniałą okazją do podszkolenia języka, nawiązania nowych znajomości oraz osłuchania malucha z językiem angielskim. Zajęcia odbywają się w poniedziałki w godzinach 11.00-12.00.
Sztuka dla malucha – warsztaty skierowane do dzieci w wieku 1-3 lata, podczas których uczą się poznawać otaczający je świat. Malowanie rękami pozwala stymulować zmysły, co przynosi szereg korzyści dla rozwoju intelektualnego, ruchowego oraz emocjonalnego. Zajęcia odbywają się w poniedziałki w godzinach 13.00-14.30.
Gordonki – zajęcia, podczas których muzyka i zabawa stymulują rozwój dziecka. Słuchanie, śpiew, ruch, gra na instrumentach, tworzenie – to główne wyznaczniki tych warsztatów. Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki w godzinach 17.00-17.45.
Odkrywcy dźwięków ­– to propozycja na spędzenie wolnego czasu dla kobiet w ciąży
i rodziców z dziećmi do lat 3. Podczas warsztatów rozwijane są umiejętności muzyczne poprzez tworzenie dźwięków, instrumentów oraz wsłuchiwanie się w otoczenie. Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki w godzinach 18.00-18.45.
Zabawy z masą solną dla najmłodszych – zabawa z wykorzystaniem mas plastycznych przyczynia się do rozwoju twórczego myślenia i wyobraźni oraz rozwijania wrażliwości zmysłowej wśród dzieci. Ponadto uczy je cierpliwości oraz trenuje motorykę. Zajęcia odbywają się w środy w godzinach 11.00-12.00.
Socjalizacja przed-przedszkolna – to propozycja dla maluchów w wieku 2-3 lata. Zajęcia prowadzone są we współpracy z UKS Niedźwiadek i polegają na wspólnym wykonywaniu zadań przez rodzica i dziecko. Gry i zabawy dobrane są tak, by inspirowały do samodzielnego myślenia, uczyły współpracy w parze i grupie oraz pokazywały jak radzić sobie ze stresem. Zajęcia obywają się w środy w godzinach 12.00-13.00.
Język angielski dla dzieci w wieku 1-3 lat – zajęcia prowadzone są we współpracy z Europą Języków i mają na celu zapoznanie najmłodszych z obcymi słówkami, zwrotami oraz wzbudzenie w nich chęci do nauki. Zajęcia odbywają się w piątki w godzinach 11.00-11.45.
Eko artyści w akcji – podczas tych kreatywnych zajęć dzieci uczą się wykonywania prac w różnych technikach plastycznych w powiązaniu z ekologią. Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 3-7 lat i odbywają się w piątki w godzinach 12.00-13.30.
Zajęcia sensomotoryczne dla dzieci w wieku 3-6 lat – warsztaty prowadzone są przez UKS Niedźwiadek. Dedykowane są wszystkim dzieciom, szczególnie najmłodszym z różnego rodzaju dysfunkcjami, jako uzupełnienie terapii. Zajęcia odbywają się w soboty w godzinach 12.00-12.45.
Zróbmy razem slime – podczas warsztatów dzieci w wieku 3-7 lat tworzą własną zabawkę z kolorowej mazi. Praca z różnego rodzaju masami to świetne zajęcie, które oddziałuje na integrację sensoryczną u dziecka. Zajęcia odbywają się w soboty
w godzinach 15.00-17.00.

Przestrzeń Piątego Wymiaru poza grafikiem zajęć jest dostępna dla każdego. Można tu spędzić czas z rodziną w towarzystwie gier planszowych lub czytając bajki.

– Atrium Promenada to nie tylko miejsce zakupów i rozrywki, ale także  przestrzeń, w której każdy z nas może spędzić czas wolny w sposób twórczy i kreatywny, czy też po prostu spotkać się z innymi, nawiązać relacje, porozmawiać. Piąty Wymiar ma służyć naszym sąsiadom, mieszkańcom Warszawy, którzy szukają miejsca do rozwoju zainteresowań i podejmowania wspólnych przedsięwzięć. We wrześniowym harmonogramie rodzice i opiekunowie znajdą szeroki wybór zajęć rozwijających umiejętności artystyczne i językowe swoich pociech. Gorąco zachęcam do odwiedzenia Piątego Wymiaru! – mówi Tomasz Hofman, Dyrektor Atrium Promenada.

Piąty Wymiar funkcjonuje w oparciu o zasady bezpieczeństwa sanitarnego opracowane zgodnie
z wytycznymi GIS. Sala oraz powierzchnie dotykowe, takie jak poręcze, klamki, włączniki są regularnie dezynfekowane, natomiast pluszowe misie, gąbki i rzeczy wykonane z miękkich materiałów zostały usunięte z przestrzeni. Każda osoba odwiedzająca Piąty Wymiar jest poddawana bezdotykowemu pomiarowi temperatury oraz zobowiązana jest do zdjęcia obuwia i zmiany skarpetek.

Piąty Wymiar znajduje się na poziomie +2 centrum handlowego Atrium Promenada. Bieżący harmonogram zajęć i warsztatów jest dostępny na stronie www.piatywymiar.promenada.com. Przestrzeń jest czynna w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 11.00-17.00, wtorki i czwartki w godzinach 17.00-20.00, a w soboty w godzinach 11.00-19.00.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Wrześniowe atrakcje dla najmłodszych w Piątym Wymiarze LIFESTYLE, Dziecko - Bezpłatne zajęcia plastyczne, muzyczne oraz językowe czekają na małych odkrywców i ich rodziców w Piątym Wymiarze w Atrium Promenada. W drugiej połowie września przy muzyce i zabawie będzie można rozwijać umiejętności artystyczne i myślenie kreatywne u najmłodszych.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Dziecko

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy