Dziecko LIFESTYLE

Zimowy detoks dla dzieciaków

Data publikacji: 2018-11-28
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Zimowy detoks dla dzieciaków
Kategoria: LIFESTYLE, Dziecko

Czy Twoje dziecko nie rozstaje się ze smartfonem?

Zimowy detoks dla dzieciaków LIFESTYLE, Dziecko - Czy Twoje dziecko nie rozstaje się ze smartfonem?

Ciągle słyszysz dźwięk powiadomienia lub wiadomości na Facebooku? Czy jest oderwane od swoich obowiązków? Jest przyklejone do iPhone'a podczas kolacji lub kiedy powinno iść spać? Uzależnienie cyfrowe to poważny problem, który stale rośnie. Detoksem od mediów cyfrowych i urządzeń mobilnych – obozy zimowe! W szalonym świecie technologii, czasami świetna zabawa na świeżym powietrzu jest po prostu potrzebna.

Nasze pociechy coraz więcej czasu spędzają na śledzeniu, co się dzieje w wirtualnym świecie. Badanie przeprowadzone w 2016 r. przez Common Sense Media wykazało, że połowa nastolatków czuje się uzależniona od swoich urządzeń, a 78% sprawdza urządzenia co najmniej raz na godzinę. Większość rodziców i opiekunek próbując uspokoić dziecko daje mu smartfona, ale nie każdy zdaje sobie sprawę jakie są konsekwencje spędzania czasu przed ekranem i w sieci. Dziecko może mieć problemy ze snem, wpaść w depresję czy mieć problemy w relacjach z rówieśnikami w rzeczywistym świecie. 

Wyjazd na obóz zimowy z Almaturem to świetny pomysł, aby pomóc swojemu dziecku przezwyciężyć uzależnienie cyfrowe. Najpiękniejsze miejsca Polski, ogromne emocje, nowi przyjaciele to świetny pomysł na odpoczynek od wirtualnego świata. Obozy narciarskie, snowboardowe, językowe, sportowe, rekreacyjne i wiele innych znajduje się w ofercie biura podróży Almatur. Dzieci od 7. roku życia mogą wybrać się na zimową przygodę do Białki Tatrzańskiej, w Bieszczady, do  Zakopanego, Czarnej Góry oraz Poronina.. Każdy znajdzie coś w sam raz dla siebie. Taki wyjazd to same korzyści dla dzieci, jak i rodziców. Obóz może być jednym z najbardziej satysfakcjonujących i niezapomnianych doświadczeń w życiu dziecka. Almatur zapewnia dzieciom społeczność opiekuńczych mentorów, którzy uczą szacunku dla samego siebie, pokonywania wyzwań, zachowania zdrowia i budowanie charakteru.

Almatur organizuje obozy typowo detoksykacyjne w ramach Klubu Urwisa. Najmłodsi mają ograniczony dostęp do telefonów i internetu. Oczywiście kiedy chcą skontaktować się z rodzicami, nie ma najmniejszego problemu. W tym roku w ofercie Zakopane – Zimowisko „za rękę z Yeti”. Dzieci mają możliwość wzięcia udziału w niesamowitej zimowej przygodzie, a Yeti, najlepszy zimowy przewodnik, zabierze uczestników zimowiska w lodową podróż pełną wrażeń i zapewni moc atrakcji.

Głównym celem każdego dobrze prowadzonego programu obozowego jest upewnienie się, że dzieci świetnie się bawią. – Uczymy dzieci jak cieszyć się prawdziwym światem, jak odkrywać radość życia i dogadać się bez telefonu komórkowego oraz bez internetowych komunikatorów – mówi prezes firmy Almatur, Mirosław Sikorski. 

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Zimowy detoks dla dzieciaków LIFESTYLE, Dziecko - Czy Twoje dziecko nie rozstaje się ze smartfonem?
Hashtagi: #LIFESTYLE #Dziecko

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Dziecko   #jedzenie   #LIFESTYLE   #ubranka