Dziecko LIFESTYLE

Ćwierć miliona dzieci w Sudanie Płd.cierpi z powodu niedożywienia.UNICEF apeluje

Data publikacji: 2018-11-19
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Ćwierć miliona dzieci w Sudanie Płd.cierpi z powodu niedożywienia.UNICEF apeluje
Kategoria: LIFESTYLE, Dziecko

W Sudanie Południowym liczba dzieci cierpiących z powodu niedożywienia sięgnęła krytycznego poziomu. UNICEF Polska rozpoczyna kampanię pomocy dla Sudanu Południowego i apeluje o wsparcie poprzez stronę unicef.pl/sudan.

Ćwierć miliona dzieci w Sudanie Płd.cierpi z powodu niedożywienia.UNICEF apeluje LIFESTYLE, Dziecko - W Sudanie Południowym liczba dzieci cierpiących z powodu niedożywienia sięgnęła krytycznego poziomu. UNICEF Polska rozpoczyna kampanię pomocy dla Sudanu Południowego i apeluje o wsparcie poprzez stronę unicef.pl/sudan.

Warszawa, 19 listopada 2018 r. – W Sudanie Południowym liczba dzieci cierpiących z powodu niedożywienia sięgnęła krytycznego poziomu. Ćwierć miliona najmłodszych jest zagrożonych śmiercią głodową. Dlatego UNICEF Polska rozpoczyna kampanię pomocy dla Sudanu Południowego i apeluje o wsparcie poprzez stronę unicef.pl/sudan. 

 

Wojna w Sudanie Południowym trwa już niemal 5 lat. Kryzys żywnościowy, który dotknął 60% mieszkańców kraju spowodował, że wiele dzieci i ich rodzin nie wie czy i kiedy zje następny posiłek. Brak bezpieczeństwa i dostępu do czystej wody spowodował, że ponad 4 mln ludzi musiało opuścić swoje domy. Nie funkcjonują szpitale, punkty medyczne i szkoły. Nadzieja na lepszą przyszłość, jaką przyniosło uzyskanie niepodległości w 2011 roku, była chwilowa. W 2013 roku wybuchła woja domowa, która zniweczyła możliwość rozwoju i szanse na lepszą przyszłość. W najgorszej sytuacji są dzieci, a walka o ich zdrowie i życie trwa.

 

Dotarcie z pomocą medyczną do dzieci cierpiących na skutek niedożywienia powoduje, że ponad 80% z nich udaje się wyleczyć. Jeśli możemy więc dotrzeć i leczyć niedożywione dzieci, możemy również uratować ich życie, mówi Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska. 

 

W leczeniu niedożywienia UNICEF stosuje pastę terapeutyczną, której saszetka kosztuje nie więcej niż 1,50 zł. Wystarczą 3 saszetki dziennie, aby w ciągu tygodnia niedożywione dziecko przybrało na wadze kilogram, a jego organizm otrzymał niezbędne do przeżycia i rozwoju składniki. 

 

Wiemy, jak pomóc niedożywionemu dziecku, ale do działania potrzebujemy finansowego wsparcia. Dlatego rozpoczynamy akcję i apelujemy do niezawodnych darczyńców z Polski o hojność, dodaje Marek Krupiński.

 

Jednym z dzieci z Sudanu Południowego, które cierpią z powodu niedożywienia jest Lemi. Chłopiec ma zaledwie 6 miesięcy, ale już wie, co do znaczy głód. Lemi cierpi z powodu zapalenia żołądka, a ból towarzyszy mu cały czas. Kiedy trafił do ośrodka medycznego wspieranego przez UNICEF, był nieprzytomny.

 

Historia cierpiącego z głodu Lemiego głęboko mnie poruszyła. Nie zgadzam się, aby w XXI wieku dzieci umierały z głodu. Musimy działać tu i teraz, mówi Artur Żmijewski, Ambasador Dobrej Woli UNICEF, który po raz kolejny włącza się w działania organizacji i apeluje o pomoc dla niedożywionych dzieci w Sudanie Południowym.

 

Dzieci są narażone nie tylko na głód i brak wody, ale również na zachorowanie na odrę, malarię czy cholerę. UNICEF szacuje, że jeszcze w tym roku potrzebnych jest 4,9 mln dolarów, aby uratować cierpiące z powodu niedożywienia dzieci w Sudanie Południowym. Dzięki wsparciu Darczyńców UNICEF planuje sfinansować:

 

• Pomoc dla dzieci znajdujących się w ośrodkach zdrowia położonych na szczególnie zagrożonych obszarach oraz w miejscach, gdzie do tej pory dzieci skrajnie niedożywione nie miały dostępu do odpowiedniej terapii.

 

• Wyposażenie ośrodków zdrowia w leki i sprzęt, w celu zapewnienia pełnej możliwości leczenia dzieci cierpiących z powodu niedożywienia.

 

• Dostarczenie gotowej do spożycia żywności terapeutycznej (pasta, mleko terapeutyczne i herbatniki wysokoenergetyczne), która ratuje życie najbardziej niedożywionych dzieci.

 

• Szkolenia personelu w zakresie rozpoznawania i leczenia niedożywienia wśród dzieci.

 

• Edukację w zakresie dobrych praktyk żywieniowych i zdrowotnych wśród lokalnych społeczności.

 

 

Pomóc można wchodząc na stronę unicef.pl/sudan i przekazując darowiznę. Kampanię wspiera Artur Żmijewski, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.

 

Prosimy, uratuj życie dziecka w Sudanie Południowym!

 

 

Materiały zdjęciowe można pobrać tutaj: http://bit.ly/UNICEF-SudanPołudniowy 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Ćwierć miliona dzieci w Sudanie Płd.cierpi z powodu niedożywienia.UNICEF apeluje LIFESTYLE, Dziecko - W Sudanie Południowym liczba dzieci cierpiących z powodu niedożywienia sięgnęła krytycznego poziomu. UNICEF Polska rozpoczyna kampanię pomocy dla Sudanu Południowego i apeluje o wsparcie poprzez stronę unicef.pl/sudan.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Dziecko

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Dziecko   #LIFESTYLE   #zabawa