Dziecko LIFESTYLE

Tydzień eksperymentów w Silesia City Center

W ramach bezpłatnej wystawy interaktywnej „Silesia eksperymenty” na dzieci i dorosłych będą czekać cztery strefy

Data publikacji: 2019-08-30
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Tydzień eksperymentów w Silesia City Center
Kategoria: LIFESTYLE, Dziecko

W ramach bezpłatnej wystawy interaktywnej „Silesia eksperymenty” na dzieci i dorosłych będą czekać cztery strefy doświadczalno-edukacyjne.

Tydzień eksperymentów w Silesia City Center LIFESTYLE, Dziecko - W ramach bezpłatnej wystawy interaktywnej „Silesia eksperymenty” na dzieci i dorosłych będą czekać cztery strefy doświadczalno-edukacyjne.

Czym jest kołyska Newtona? Jak powstał pierwszy głuchy telefon? Czy ludzkie mięśnie mogą swoją siłą zapalić żarówkę? Przekona się o tym każdy, kto w dniach 2-7 września odwiedzi Silesia City Center. W ramach bezpłatnej wystawy interaktywnej „Silesia eksperymenty” na dzieci i dorosłych będą czekać cztery strefy doświadczalno-edukacyjne.

Nie od dzisiaj wiadomo, że najbardziej skuteczna jest nauka przez zabawę – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W dniach 2-7 września w Silesia City Center będzie można zwiedzać interaktywną wystawę i odkryć strefy zmysłów, doświadczeń fizycznych, elektryczności oraz doświadczeń empirycznych.

W każdej ze stref odwiedzający dowiedzą się, jak ludzki mózg odbiera rzeczywistość. Mali naukowcy będą mogli zobaczyć kołyskę Newtona czy koło Maxwella oraz sprawdzić, czym jest i jak powstaje wir wodny. Dzięki samodzielnie przeprowadzonym eksperymentom dzieci i dorośli odkryją tajemnice rozchodzenia się dźwięku, zobaczą zaskakujące złudzenia optyczne, a także przekonają się, czy przy użyciu roweru elektrycznego ludzkie mięśnie mogą swoją siłą zapalić żarówkę. Nie zabraknie również zabaw dla całej rodziny – w strefie doświadczeń empirycznych będzie można wziąć udział we wspólnym łowieniu rybek XXL, nauczyć się wiązać węzły żeglarskie, a także zagrać w wielką grę zręcznościową.

Dodatkowo w sobotę (7 września) odbędzie się akcja animacyjna, podczas której do wygrania będą gry edukacyjne dla najbardziej aktywnych dzieci.

Bezpłatną wystawę interaktywną „Silesia eksperymenty” można odwiedzać na pasażach Silesia City Center od 2 do 7 września w godzinach 10:00-21:00.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Tydzień eksperymentów w Silesia City Center LIFESTYLE, Dziecko - W ramach bezpłatnej wystawy interaktywnej „Silesia eksperymenty” na dzieci i dorosłych będą czekać cztery strefy doświadczalno-edukacyjne.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Dziecko

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy