Dziecko LIFESTYLE

Wielka Baśniowa Wystawa już we Wrocławiu

Można wsiąść do karocy Kopciuszka, usiąść na dywanie Alladyna, przenieść się do krainy czarów niczym Alicja i wejść do brzucha wieloryba jak Pinokio i

Data publikacji: 2019-03-27
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Wielka Baśniowa Wystawa już we Wrocławiu
Kategoria: LIFESTYLE, Dziecko

Można wsiąść do karocy Kopciuszka, usiąść na dywanie Alladyna, przenieść się do krainy czarów niczym Alicja i wejść do brzucha wieloryba jak Pinokio i Gepetto.

Wielka Baśniowa Wystawa już we Wrocławiu LIFESTYLE, Dziecko - Można wsiąść do karocy Kopciuszka, usiąść na dywanie Alladyna, przenieść się do krainy czarów niczym Alicja i wejść do brzucha wieloryba jak Pinokio i Gepetto.

Wszystko za sprawą wystawy bajkowych środków podróży, rozpoczynającej się już w piątek w Magnolia Park. Na dzieci czeka w sumie 7 wysp, w tym park zabaw w kształcie olbrzymiej fasoli.

Pewnego dnia Gepetto wyruszył w morze i został połknięty przez ogromnego wieloryba. Odnalazł go tam Pikonkio i razem obmyślili plan wydostania się. Zbudowali tratwę i rozpalili ognisko, czym zmusili wieloryba do kichnięcia. Tę historię dzieci na całym świecie poznają od prawie 140 lat. Ale nie każde z nich ma okazję zobaczyć, jak to jest być w brzuchu wieloryba. Teraz jest to możliwe dzięki Wielkiej Baśniowej Wystawie, która już 29 marca rozpocznie się w Magnolia Park we Wrocławiu. Jedną z jej części jest właśnie wieloryb znany z „Pinokio” – długi na dziewięć metrów i wysoki pawie na cztery!

 

Alladyn, Calineczka i inni

Oprócz wieloryba na najmłodszych czeka sześć innych interaktywnych wysp przedstawiających charakterystyczne środki podróży ze znanych baśni. Dzieci mogą wsiąść do karocy z „Kopciuszka”, usiąść na latającym dywanie Alladyna i w łódce z „Calineczki”, przejrzeć się w krzywym zwierciadle z „Alicji w Krainie Czarów” i poprzenosić się jednym krokiem do innej krainy za sprawa siedmiomilowych butów. Wielką atrakcją wystawy jest plac zabaw w kształcie olbrzymiej, 6-metrowej fasoli z bajki „Jaś i wielka fasola” z 3 zjeżdżalniami. – Wszystkie wyspy można opisać kilkoma słowami: magiczne, baśniowe i zachwycające – zachęca Marta Kocik, manager ds. marketingu i PR w Magnolia Park. – Dzieci mogą bezpłatnie korzystać z każdej z nich, wejść na nią i w oka mgnieniu przenieść się w niezwykły świat bajek – dodaje. Atrakcje zostaną w Magnolia Park do 12 kwietnia. Wystawa będzie dostępna na placu przy wejściu głównym od strony ulicy Legnickiej.

 

Niezgubki

Środki podróży ze znanych baśni dają dzieciom kolejną okazję do niebanalnej zabawy w Magnolia Park. W lutym najmłodsi bawili się i uczyli w parku Halo Madagaskar. W ostatnim czasie w Magnolia Park spotykali także ulubionych bohaterów z bajek mi.in. Maszę i Niedźwiedzia, samoloty z Super Wings, Grincha, Minionki i Świnkę Peppę. Ponadto w galerii znajdują się sklepy z zabawkami i ubraniami dla maluchów, takie jak Smyk, Playmobil, Bartek, Coccodrillo i Moda Dziecięca. Jest także sala zabaw Labibu oraz centrum aktywności Siemacha SPOT dla dzieci i młodzieży. Ostatnim ukłonem w stronę najmłodszych są nowo wprowadzone Niezgubki – bezpłatne opaski na rączki z miejscem na wpisanie danych kontaktowych rodzica lub opiekuna. Niezgubki w różnych wzorach są do odbioru bezpłatnie w Punkcie Informacyjnym. W ubiegłorocznym rankingu najbardziej przyjaznych galerii dzieciom, Magnolia Park zajęła pierwsze miejsce na Dolnym Śląsku.

 

Wielka Baśniowa Wystawa
29 marca – 12 kwietnia 2019 r.
Magnolia Park, Wrocław – ul. Legnicka 58
Wstęp wolny – zapraszamy!

https://www.magnoliapark.pl/

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Wielka Baśniowa Wystawa już we Wrocławiu LIFESTYLE, Dziecko - Można wsiąść do karocy Kopciuszka, usiąść na dywanie Alladyna, przenieść się do krainy czarów niczym Alicja i wejść do brzucha wieloryba jak Pinokio i Gepetto.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Dziecko

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy