Dziecko LIFESTYLE

Cezary Harasimowicz we Wrocławiu

Festiwal Książki Dziecięcej Przecinek i

Data publikacji: 2019-04-04
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Cezary Harasimowicz we Wrocławiu
Kategoria: LIFESTYLE, Dziecko

Festiwal Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka

Cezary Harasimowicz we Wrocławiu LIFESTYLE, Dziecko - Festiwal Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka

Święto literatury dziecięcej we Wrocławiu

 

Festiwal Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka to wydarzenie promujące najlepszą literaturę dziecięcą i ulubionych autorów małych pasjonatów czytania. W tym roku wielkie książkowe święto zawita do sześciu polskich miast. We Wrocławiu dla najmłodszych przygotowano cztery wydarzenia w ramach Festiwalu. W planach spotkania m.in. z: Cezarym Harasimowiczem, autorem „Mirabelki”, która przedstawia losy XX-wiecznej Warszawy, Magdaleną Zarębską – popularną pisarką z Dolnego Śląska oraz spektakl „Elmer – słoń w kratkę”. Wstęp na wszystkie wydarzenia odbywające się w salonie Empik Renoma jest bezpłatny.

 

Program edukacyjny Empiku Przecinek i Kropka skierowany jest do wszystkich młodych miłośników książek oraz tych, którzy dopiero chcą nauczyć się przenikać do baśniowego świata literatury. Festiwal Książki Dziecięcej to doskonała propozycja dla całych rodzin, właśnie tam, rodzice i dzieci mogą znaleźć najciekawsze nowości wydawnicze, odkrywać najpiękniej zilustrowane publikacje, uczestniczyć w rozwijających kreatywność warsztatach i spotkaniach z najpopularniejszymi twórcami książek.

 

Cezary Harasimowicz

5 kwietnia, godz. 11:00

Na warszawskim Muranowie nie ma już kamienicy pana Friedmana, fabryki strojów karnawałowych braci Alfusów, nie ma też getta, a od niedawna nie ma nawet mirabelki. Przetrwała wojnę, getto, Zagładę, stalinizm, budowę okolicznych domów, ale nie przetrwała apartamentowca, który powstał na jej miejscu. To wszystko, czego była świadkiem, zostało opisane przez Cezarego Harasimowicza i zilustrowane przez Martę Kurczewską w niezwykle wzruszającej książce, której mirabelka jest tytułową bohaterką i narratorką jednocześnie „Mirabelka” jest jedną z pięciu nominowanych książek w Konkursie na Najlepszą Książkę Dziecięcą Przecinek i Kropka 2018 w kategorii wiekowej 9-12 lat.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Cezary Harasimowicz we Wrocławiu LIFESTYLE, Dziecko - Festiwal Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka
Hashtagi: #LIFESTYLE #Dziecko

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy